forum.lorica.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pietrek
2010-11-26, 19:14
Zaczęło się od posiadania broni ...
Autor Wiadomość
Jarek z Bośni 

Wysłany: 2010-11-26, 12:21   

Karolu z tymi niemieckimi pretensjami się nie zgodzę, bo czegóż niby ich dywizje szukały we Francji, Grecji i innych krajach gdzie nigdy ich nie było. To była wojna z przyczyn rasowych, po prostu rasa panów musi mieć miejsce aby rozwijac się a akurat tak się składa że to miejsce zajmuje rasa niepanów itd. Obrona cywilna albo terytorialna to nie formacja, którą przewozi sie eszelonem z jednego końca kraju na drugi, to formacja działająca na miejscu, bo znajmośc tego miejsca jest jej chyba jedynym atutem. Drugim atutem też może byc i to, że obrona własnego domu to cos zupełnie innego niż chronienie bezimiennych ludzi w bezimiennej okolicy. Myślę, że w prosty sposób pojęcie domu można rozszerzyć na najbliższą wieś czy też misteczko, w którym bywa sie tysiące razy. Jest to cecha , która wykazują sie nawet kierujące sie instyktem, zwierzęta, piszę to oczywiścei bez chęci obrażenia kogokolwiek. Tak więc moja determinacja dla obrony tej przysłowiowej małej ojczyzny jest całkiem spora. Zresztą z mojego studiowania historii wynika że w bardzo wielu przypadkach takie postępowanie sie opłacało.

jasiek 
fight for fun :P

Wysłany: 2010-11-26, 12:42   

trollu napisał/a:
Jakieś pytania odnośnie oswojenia się z bronią?

Co Ty tak w kółko z tym oswojeniem się z bronią..

Skoro jesteś synem oficera to dobrze wiesz, że przeszkolenie wojskowe obejmuje nie tylko pykanie na strzenicy, ale też dużo innych rzeczy. Nie wydaje Ci się, że w celu podniesienia obronności ojczyzny powinieneś się zgłosić do wojska na ochotnika? Tym bardziej biorąc pod uwagę Twoje zdecydowane poglądy w tej sprawie?

No tak, teraz to mi pewnie napiszesz, że resztę przeszkolenia wojskowego odebrałeś biegając po lesie z ASG. :lol:

trollu 

Wysłany: 2010-11-26, 12:54   

jasiek napisał/a:
trollu napisał/a:
Jakieś pytania odnośnie oswojenia się z bronią?

Nie wydaje Ci się, że w celu podniesienia obronności ojczyzny powinieneś się zgłosić do wojska na ochotnika? Tym bardziej biorąc pod uwagę Twoje zdecydowane poglądy w tej sprawie?

A toczymy z kimś wojnę? Czy może mnie ominęła poranna prasa?

jasiek 

Wysłany: 2010-11-26, 13:15   

Chodziło mi o zasadniczą służbę wojskową, którą zdecydowanie powinieneś odbyć biorąc pod uwagę Twoje poglądy na temat gotowości do obrony Polski.
A co do porannej prasy to już sam sobie musisz odpowiedzieć, ale zgaduję, że nie.

trollu 

Wysłany: 2010-11-26, 14:11   

A dlaczegoż to uważasz, że "powinienem" odbyć zasadniczą służbę wojskową? Czy fakt, że nie myłem kibla szczoteczką do zębów, nie układałem pościeli w pozycji "do boju" i biegałem panu sierżantu po flaszki, powoduje, że nie powinienem mieć "Moich poglądów na temat obronności" (które nie wiedzieć czemu kojarzą Ci się z zasadniczą służbą wojskową, a nie powinny). A czy przynależność do Legii Akademickiej mnie uprawnia do wygłaszania swoich poglądów czy też to za mało?
Nie wiem czy byłeś sam w wojsku zasadniczym i nie czynię z tego argumentu w dyskusji, ale jakbyś był (albo może będąc przeoczyłeś) tamto wojsko nie uczyło się niczego. Szweje nie byli przyuczani do taktyki, poza padnij i spierdalaj spod ognia. Mieli umieć strzelić w stronę przeciwnika i wykopać okop. Wszystko. Jak to się ma do tego wszystkiego o czym mówimy cały czas?
Jak będzie wojna to się pierwszy zgłoszę do WKU. Teraz zajmuję się rzeczami czasu pokoju.

trollu 

Wysłany: 2010-11-26, 14:15   

jasiek napisał/a:

Co Ty tak w kółko z tym oswojeniem się z bronią..

A dlatego:

jasiek napisał/a:
A co do dyskusji o oswajaniu z bronią to ja zadam zwyczajowe pytanie: Trollu gdzie odbyłeś zasadniczą służbę wojskową?

Zdaje się pytałeś :-P

jasiek 

Wysłany: 2010-11-26, 16:29   

trollu napisał/a:
Jak będzie wojna to się pierwszy zgłoszę do WKU. Teraz zajmuję się rzeczami czasu pokoju.

No widzisz - czyli jednak ten pistolet Ci nie jest na razie potrzebny. :-D

Pietrek 
Administrator

Wysłany: 2010-11-26, 19:13   

[admin_wtręt]

Dobra, więcej się nie wtrącam ... :-) Po prostu zmieniam tytuł i przenoszę do działu ogólnego.

[\admin_wtręt]

"Piciem (wina) rządzi właściwie jedno jedyne prawo: pić można kiedykolwiek, gdziekolwiek, o każdej porze i byle jak!" Bela Hamvas

Szuan 

Wysłany: 2010-11-26, 19:28   

wracając do obrony terytorialnej to takie formacje maja racje bytu podczas bardzo lokalnej wojny (obrona przed bandami), jak np. rzezie na Wołyniu, ale już podczas walk z miarę regularną armią jak walki Bośniaków z dużo lepiej uzbrojonymi Serbami to już nie za bardzo, a w Jugosławii każdy rezerwista trzymał karabin w domu. Po prostu grupa sąsiadów była bez szans z regularną armią uzbrojoną w ciężką broń.
Osobiście uważam że obrona takiej Bochni przez Jarka i jego kolegów przed rosyjską dywizją skończy się masakrą a nie jakiekolwiek obroną. Tak jak obrona Grodna w 1939. Czyli krwawo i bez sensu. Moim zdaniem nie warto umierać tylko dla honoru, jak jest szansa przeżycia ciebie i twojej rodziny...

Jarek z Bośni 

Wysłany: 2010-11-26, 20:15   

Cytat:
była bez szans z regularną armią uzbrojoną w ciężką broń.

No to zrobim ściepe i kupim diektariewa ;-) . Kumotrzy jest piątek, otwieram pywko, patos ze mnie nieco spłynął i daje sobie na luz. Miłego weekendu.

trollu 

Wysłany: 2010-11-26, 21:41   

jasiek napisał/a:
No widzisz - czyli jednak ten pistolet Ci nie jest na razie potrzebny. :-D

Wykręty Jasiu, wykręty :) . Czemu nie przyznasz, że Twój argument jest z czapy?
Jakkolwiek lubię Twój sposób dyskusji i myślenia, ten zabieg ze służbą, był dobry tylko na raz i w charakterze zatykacza gęby :) .
A pistolet jest mi potrzebny do samoobrony i ćwiczenia okazjonalnego na wypadek wojny :P

trollu 

Wysłany: 2010-11-26, 21:43   

Pietrek napisał/a:
Dobra, więcej się nie wtrącam ... :-) Po prostu zmieniam tytuł i przenoszę do działu ogólnego.

Ludzi inteligentnych (no dobra przysłodziłem sobie :) ) którzy biorą udział w tej dyskusji ciężko wpakować do szufladki. Wolna myśl swobodnie ponad forum wylata!

Olo 
SS (Saigon Survivor)

Wysłany: 2010-11-27, 03:46   

trollu napisał/a:
Wolna myśl swobodnie ponad forum wylata!
Po większej szufladce, której granic nie widzi, toteż zakłada, że jej nie ma:P

Deeba's dad on umbrellas

trollu 

Wysłany: 2010-11-27, 17:01   

Jestem solipsystą. Jak śpię to przestajesz istnieć.

Pietrek 
Administrator

Wysłany: 2010-11-27, 18:09   

Chciałem napisać coś bardzo złośliwego, ale się powstrzymałem. :-) Zrobię tylko prywatny wtręt, bo się czuję przez trolla wywołany do tablicy.

Jestem inżynierem. Z zamiłowania, z przekonania i z wykształcenia. I humanistą/prawnikiem przez osmozę. Trzymanie się tematu i umiejętność skończenia dyskursu w momencie, gdy nie ma się nic nowego do powiedzenia (lub dowiodło się swoich racji) jest dla mnie cenną cechą. Argumentowanie bez celu i bez sensu, dla samego argumentowania takową cechą nie jest. Dla mnie. Choć ciekawe, poszerza być może horyzonta, nie powoduje jednak zmniejszenia entropii otaczającego nas świata. I jedynym jego celem jest ... gadanie. :-) Jestem zdecydowanym zwolennikiem szufladek, które jako takie, posiadają swoje granice. Poznanie tychże i umiejętność kreatywnego poruszania się w ich ramach uważam za objaw inteligencji. Wylatywanie poza nie i zapominanie o ich istnieniu uważam za objaw niechlujstwa intelektualnego, którego jednak nikomu nie odmawiam. :-) Wylatywanie zaś poza własne ramy w celu wniesienia czegoś nowego do szufladki jest przejawem mądrości, który cenię. Interlokutorom niniejszej dyskusji pozostawiam do rozstrzygnięcia, który z opisanych przypadków zaszedł. Nie przywykłem oceniać ludzi i staram się tego unikać. Pozostanę przy swojej funkcji porządkowego i będę starał się wykonywać ją najlepiej jak potrafię.

Bez urazy Panowie :-)

"Piciem (wina) rządzi właściwie jedno jedyne prawo: pić można kiedykolwiek, gdziekolwiek, o każdej porze i byle jak!" Bela Hamvas

Odpowiedz do tematu