forum.lorica.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - defilada 15.8.2018
Autor Wiadomość
Karol Ł. 
Rociarz

Wysłany: 2018-08-07, 09:06   

Dobre, pytanie bo nie wiem czy mam brać urlop 14.08 na tą próbę czy nie.

Gośka G. 

Wysłany: 2018-08-07, 09:12   

Próba jest o 4 rano i bardziej dla dowódców. I chyba jest 12.08.
Co do kasy, to odbiera ją dla wszystkich grupa, która jest stowarzyszeniem i się ma podzielić.

lysy_gnom 

Wysłany: 2018-08-07, 11:34   

O próbie 14.8 wspominał Andrzej Mikiciak, na manewrach piechoty w Bobrzy

Olo 
SS (Saigon Survivor)

Wysłany: 2018-08-09, 07:04   

Może się powłóczymy na Zamek?

Deeba's dad on umbrellas

Gośka G. 

Wysłany: 2018-08-09, 12:44   

Allo allo,
sprawy formalne z MON-em (umowa) zostały zamknięte. Krzysztof Półtorak z ramienia Komputowej reprezentuje nas jako podmiot prawny. Umowa opiewa na udział 65 piechurów w naszym oddziale. Dlatego nie ma już miejsca na sytuację "odechciało mi się, nie idę" - od tej pory na defiladzie jesteśmy drużyną i działamy na wspólne konto.
Każdy, kto od tej pory się wycofa jest nikim innym jak starą ciotą.
Amen.

To pisał A. Mikiciak na fb.

Gośka G. 

Wysłany: 2018-08-09, 12:47   

Allo allo,
jak wiecie, nocleg z wtorku na środę zalokalizowany jest w Rembertowie.
Proszę wszystkie zgłoszone grupy --- piszcie w komentarzach o której mniej więcej godzinie zamierzacie dotrzeć na miejsce.
Plan jest taki, aby wieczorem, kiedy będą już wszyscy (lub wiekszość) zrobić próbę generalną - ustawić kolumnę i pomaszerować aby nastepnego dnia wszystko poszło równo.
Ja nie nocuję w Rembertowie ale będę tam do późnego wieczora.

Znowu A.M. z fb.
My będziemy.

Gośka G. 

Wysłany: 2018-08-09, 13:29   

Allo allo,
pamiętajcie, proszę, by na defiladę nie zabrać jakichkolwiek przedwiotów, które mogłyby nie spodobać się funkcjonariuszom SOP-u. Chodzi o choćby najdrobniejsze ilości CP, ale także noże, itp. Niech w prochownicach, ładownicach i pulwersakach nie ma ani ziarenka.
Za to proszę o zabranie za sobą zapasu lontu.
A.M.

Pietrek 
Administrator

Wysłany: 2018-08-10, 19:54   

A noże nie były przypadkiem zgłaszane? Bo w sumie to nie wiem czy brać swój czy nie...

"Piciem (wina) rządzi właściwie jedno jedyne prawo: pić można kiedykolwiek, gdziekolwiek, o każdej porze i byle jak!" Bela Hamvas

Gośka G. 

Wysłany: 2018-08-10, 20:37   

Lepiej nie...

Andrzej Mikiciak proponuje spotkanie 14.08 o 18 w celu naszej prywatnej próby generalnej przeddefiladowej.
Będziecie?

Gośka G. 

Wysłany: 2018-08-11, 09:00   

KOMUNIKAT MON
Szanowni Państwo,
W związku z zakończeniem formalności związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego oraz Wielką Defiladą Niepodległości przekazuję do wiadomości kilka ostatnich ustaleń związanych z udziałem GRH.

W dniu 14.08 od. godz. 10.00 będzie działał Punkt Rejestracji uczestników defilady na Torze Służewiec
(dla osób (konnych), które zadeklarowały zakwaterowanie w tym obiekcie);

W dniu 14.08 od godz. 14.00 uruchomiony zostanie Punkt Rejestracji uczestników defilady w ASzWoj
(dla osób, które zadeklarowały zakwaterowanie w tym obiekcie);

W dniu 15.08 od godz. 7:00 zaczyna działać Punkt Rejestracji przy PKOL w Warszawie
(dla wszystkich uczestników przybywających bezpośrednio w dniu defilady);

Stawiennictwo wszystkich uczestników i pojazdów przybywających bezpośrednio na plac przy PKOL do godz. 8.00 dnia 15.08.2018r.
Od godz. 8.00 nastąpi wyłączenie przez SOP wszystkich dróg, w tym Wisłostrady, i nie będzie możliwości dojazdu do PKOL;

Z zapisów umowy wynika, że Tor Służewiec jako organizator zapewnia dostęp do wody, słomę do stajni, ale nie zabezpiecza siana i wiader do pojenia koni;

Z PKOL do mostu Gdańskiego (miejsce formowania kolumny GRH) będą kursowały wahadłowo dwa autobusy (po przejściu kontroli służb);

Żywienie na Torze Służewiec oraz w ASzWoj (wg. zgłoszonych zapotrzebowań dotyczy tylko osób znajdujących się na listach zgłoszeniowych);
kolacja w dniu 14.08. w godz. 18.00 - 20.00, śniadanie w dniu 15.08. w godz. 5.00 - 6.30 na Torze Służewiec i w godz. 5.30 - 6.30 w ASzWoj;

W dniu 15.08. każdy uczestnik defilady oraz pomocnicy przy koniach przy śniadaniu otrzymają dodatkowo obiad jako tzw. "suchy prowiant" oraz wodę;

Osoby przybywające bezpośrednio na PKOL w dniu 15.08. otrzymają posiłek jako tzw. "suchy prowiant" oraz wodę.
Punkt wydawania, samochód izoterma przy namiocie - rejestracji uczestników;

Każdy uczestnik defilady musi obowiązkowo przybyć do punktu rejestracji, jest to niezbędne do późniejszych rozliczeń finansowych;

W dniu 14.08. o godz. 20.00 na terenie Toru Służewiec planowane jest spotkanie organizacyjne z "konnymi" uczestnikami defilady;

Aktualnie nie ma już możliwości dokonywania zmian nazwisk uczestników defilady. Uczestnik z listy rezerwowej, w punkcie rejestracji musi poinformować za kogo uczestniczy.

lysy_gnom 

Wysłany: 2018-08-12, 11:21   

Z Pawciem przyjedziemy kolo 14:00 14.8 do Rembertowa ( Aszwoj). Tam będziemy noclegować ( nie będę miał problemu z parkingiem i jazdą po zablokowanej Warszawie w środę). Poza tym uważam, że warto sobie jeszcze we wtorek pomaszerować. Przekażcie to Andrzejowi.
Ps jest na FB jakieś podforum (wydarzenie) które prowadzi AM dla piechoty polskiej? Szukałem, ale nie mogę nic znaleźć.

Gośka G. 

Wysłany: 2018-08-13, 08:26   

we wtorek o 18 w Rembertowie będziemy maszerować. Na FB jest grupa Piechota nie pęka! próbowałam Cie tam dodać, ale Cie nie znalazłam :( Pavcio w niej jest.

Jest jeszcze prośba od Andrzeja: Jakby ktoś miał nasza starą delię i chciał/mógł pożyczyć, to przydadzą się dla Dragonów Fredry, żeby się nie wyróżniali kolorystycznie. Potrzebne są 4. Ja mogę pożyczyć swoją.

lysy_gnom 

Wysłany: 2018-08-13, 10:04   

Gośka G. napisał/a:
we wtorek o 18 w Rembertowie będziemy maszerować. Na FB jest grupa Piechota nie pęka! próbowałam Cie tam dodać, ale Cie nie znalazłam :( Pavcio w niej jest.

Jest jeszcze prośba od Andrzeja: Jakby ktoś miał nasza starą delię i chciał/mógł pożyczyć, to przydadzą się dla Dragonów Fredry, żeby się nie wyróżniali kolorystycznie. Potrzebne są 4. Ja mogę pożyczyć swoją.

Musisz szukać: Adam Piknik ( zdjęcie w słabej rozdzielczości, głowy i pleców człowieka ubranego na czarno ze strzelba :-) )

Mam stara delię, wezmę ją.

lysy_gnom 

Wysłany: 2018-08-13, 10:05   

Gośka G. napisał/a:

Musisz szukać: Adam Piknik ( zdjęcie w słabej rozdzielczości, głowy i pleców człowieka ubranego na czarno ze strzelba :-) )

Mam stara delię, wezmę ją.

Karol Ł. 
Rociarz

Wysłany: 2018-08-13, 10:41   

Hej, czy dobrze rozumiem że osoby z Warszawy muszą być przy PKOL w środę przed 8 rano żeby się zarejestrować? Nie wiecie czy będzie tam jakiś parking dla samochodów? Wolałbym nie jechać w stroju metrem :-)

Odpowiedz do tematu