forum.lorica.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pietrek
2010-03-24, 13:01
Stop islamizacji- akcja, misja, przesłanie.
Autor Wiadomość
Olo 
SS (Saigon Survivor)

Wysłany: 2010-11-24, 23:10   

A złośliwość i arogancja są Ci zupełnie obce. Przypomnę Ci coś. Zacząłeś temat o meczecie koło ronda, na drugiej chyba stronie napisałeś, że wykonałeś już swoje zadanie. Wszystkie groźby, które wciąż wylewasz, są już na pierwszych czterech bodaj stronach tego tematu. Ten wyższy ubrazek przed chwilą też już wcześniej był, tylko jako link. Podzieliliśmy się swoimi przemyśleniami, obawami, brakiem obaw, co tam kto miał pod poduszką. A teraz powiedz, bo ciągle się migasz: co Twoim zdaniem należy zrobić? Bo poinformowanie mamy już za sobą, "islamiści" zaleją nas jak fala przyboju, demografia nie daje nam nadziei, nasz system społeczny jest ich ostrygą, a oni już kroją cytrynę. Co w tej sytuacji mamy robić? I jak? Proszę Cię, wysil się na coś oryginalnego, bo jak znowu sypniesz linkami na euroislam.pl, to chyba mnie szlag trafi.

W jednym z filmów (chyba ŁG zalinkował) Amerykanie mówią, że Europa jest skazana na wyginięcie w ciągu ćwierćwiecza, bo na jedną rodzinę przypada mniej niż 2,1 dziecka, co jest - według jakichś tajemniczych "badań historycznych" - wartością minimalną, żeby "kultura się utrzymała", podczas gdy europejscy muzułmanie wydają ponad ósemkę dzieci z małżeństwa. Co mamy zrobić w tym kontekście, żeby się uratować przed zalewem? Bo chyba tylko uciec na Pacyfik i budować wieżę z kości słoniowej.

Może ja jestem jakiś dziwny, ale wydaje mi się, że jak już wszytsko powiedzieliśmy, co mieliśmy do powiedzenia, to dalsze tego powtarzanie staje się pieprzeniem bez sensu. Powiedzmy coś nowego albo przyznajmy się do niemocy wobec stwierdzonego problemu/zagrożenia i dajmy spokój.

Deeba's dad on umbrellas

jasiek 
fight for fun :P

Wysłany: 2010-11-25, 09:17   

Te magiczne 2,1 to jest przybliżony współczynnik dzietności jaki powinna osiągnąć populacja, żeby nie zmniejszała się jej liczebność i średni wiek. Głównie chodzi o wiek.

Czyli mniej więcej ile średnio powinna urodzić dzieci każda kobieta między 15 a 49 rokiem życia. Rodzi się zawsze trochę więcej chłopców niż dziewczynek, no i jednak nie wszyscy dożywają wieku rozrodczego stąd to dodatkowe +0,1.

Z kulturą nie ma to nic wspólnego. :lol:

Dla porównania: ostatni opublikowany przez GUS wskaźnik dzietności w Polsce (w 2007 roku) wyniósł tylko 1,306, a i tak mieliśmy dodatni przyrost naturalny - bo coraz mniej ludzi umiera, tyle że wskutek tego starzeje się społeczeństwo.

Szuan 

Wysłany: 2010-11-25, 10:34   

jest to durny sposób liczenia dzietności, gdyż wiele obecnych 15 latek jeszcze urodzi dzieci ;-) . Powinno się do obliczeń dzietności brać pod uwagę kobiety które już skończyły 49 lat i policzyć ile urodziły dzieci. Natomiast ten sposób liczenia dzietności premiuje społeczeństwa gdzie kobiety rodzą bardzo wcześnie (Afryka), ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistą dzietnością. No i ta kalkulacja nie bierze pod uwagę umieralności a to jest ważne...

Armand 
As Pik

Wysłany: 2010-11-25, 10:44   

Te wyliczenia "dzietności" są nieco bałamutne, jak wszelkie statystyczne uogólnienia. Np. istnieją różne dane dla Francji, gdzie muzułmanie jeszcze w latach 90' mieli być apokaliptyczną "bombą demograficzną" I te dane ukształtowały pewną wizję na dekadę, przywykliśmy by o tym myśleć jako o "podboju brzuchem". A teraz nagle okazuje się, że ich aktywność spadła do poziomu +1 dziecko powyżej normy "rdzennych" białych Francuzów. Przynajmniej jeśli wierzyć badaniom z ostatnich dwóch lat. IMHO to po prostu bardziej skomplikowane, a populacje imigrantów znacząco się różnią w różnych krajach, i w swojej wew. strukturze.

Olo, cóż- zgodzę się z Twoim zarzutem że bywam nieprzyjemny, ale gdyby nie Twoja osobista porcja złośliwości i arogancji, to wiele razy bym poprzestał na wklejeniu linka lub dwóch linijkach suchego komentarza. Albo wogóle bym się nie odezwał. Proponuję fajkę pokoju, i zakończyć te burze w piaskownicy :)

Na nic nie jesteśmy "skazani". Europa była zalewana falami najazdów, okupoawana przez stulecia, ale przetrwała. Sami muzułmanie nie są monolitem, a środowiska radykałów jako najbardziej agresywne, są widoczne w mediach. Nie można tylko udawać, że problem nie istnieje.

Der eine stößt den Speer zum Mann
Der andere zum Fische dann

Olo 
SS (Saigon Survivor)

Wysłany: 2010-11-25, 11:00   

1. Wiem, że każda statystyka jest ogłupiająca, jeśli się nie wie, jak dokładnie i w jakim celu została przeprowadzona.
2. Nie interesuje mnie, czy te demograficzne dane są rzeczywiste, tylko o sytuację, która istnieje, jeśli są. Nie powiedziałem, że to amerykańskie gadanie jest sensowne, tylko pytałem, co w takim - mocno pesymistycznym - kontekście.
3. Też mi się nie podoba, że (szeroko pojęty) islam chce zniszczyć nasz świat. Piszę to, żebyście nie musieli mi tłumaczyć, w jakim jestem lewacko-głupiopacyfistycznym-bzdurniemultikulturowym błędzie.

Więc jeszcze raz: już wiemy, co teraz?

Armand napisał/a:
Na nic nie jesteśmy "skazani". Europa była zalewana falami najazdów, okupoawana przez stulecia, ale przetrwała. Sami muzułmanie nie są monolitem, a środowiska radykałów jako najbardziej agresywne, są widoczne w mediach. Nie można tylko udawać, że problem nie istnieje.
Ale widzisz, jak mocno to odbiega od tonu Twoich poprzednich wypowiedzi, prawda?

nie na temat:
Armand, właśnie o te Twoje linki chodzi. Wrzucając dwie notki (bo zazwyczaj nawet nie artykuły) i dodając "przeczytajcie sobie", denerwujesz niepomiernie i moja złośliwość wymierzona jest w Twoją postawę w tej "dyskusji", która zresztą nie tylko mnie drażni, o czym mógłbyś przeczytać, gdybyś czytał. I przestań zwalać na mnie, bo zachowywałeś się tak, zanim się w tym temacie odezwałem (co też mógłbyś przeczytać, gdybyś czytał).

Deeba's dad on umbrellas

Armand 
As Pik

Wysłany: 2010-11-25, 11:07   

1. Wklejałem i pisałem "przeczytajcie", bo uznawałem że warto przeczytać nawet dwie notki, a mój dłuższy komentarz jest zbędny. Taka moja mała inicjatywa "edukacyjna", bo w mainstreamowych mediach prawie nie ma tego tematu.
2. Nie zwalam na Ciebie, ale z Tobą najczęściej i się kłóciłem, ot i wszystko. End of story.

Der eine stößt den Speer zum Mann
Der andere zum Fische dann

Olo 
SS (Saigon Survivor)

Wysłany: 2010-11-25, 16:02   

Oficjalnie się poddaję.

Deeba's dad on umbrellas

Pietrek 
Administrator

Wysłany: 2010-11-25, 18:11   

[admin_wtręt]

Rozumiem, że to już koniec? Nie muszę zamykać tematu, żeby zakończyć to mechanicznie?

[\admin_wtręt]

A odnośnie malejącej dzietności (matko, jakie słowo!) ... no ja nie mogę ... no co można zrobić? No? Takie to przecież oczywiste ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (tak, tak, pomysł jest kosmaty :mrgreen: )

"Piciem (wina) rządzi właściwie jedno jedyne prawo: pić można kiedykolwiek, gdziekolwiek, o każdej porze i byle jak!" Bela Hamvas

marian 
marian

Wysłany: 2010-11-25, 18:32   

To może jeszcze ja:

:mrgreen:

Jarek z Bośni 

Wysłany: 2010-11-25, 21:45   

A mi się tak na koniec nasuwa pewna refleksja. Może muzułmanie przywrócą normalność w bankrutującej Europie ? Może skończą z takimi idiotyzmami jak dopłaty do rolnictwa czyli dawanie kasy za to, że ziemia leży odłogiem, czy tez dawanie kasy rybakom za to żeby zezłomowali swój kuter i szli na zasiłek. Może skończą z kretynizmem jak obszary Natura 2000 skoro i tak nie można zabronić wybudowania tam fabryki, czy też wielomilionowymi wydatkami na np. przenoszenie bagna albo "ratowanie" jakiegoś zasranego nietoperza, którego liczebność od czasu objęcia go ochroną dramatycznie spada ("Nietoperek") Może prezesom banków będą ścinać głowy za doprowadzenie do bankructwa zamiast tego, że z pieniedzy podatników finansuje się nierozważne eksperymenty finansowe. Może wreszcie do cholery skończą z praktykami, że wpompowanie miliardów euro w fabrykę samochodów w jednym kraju nie jest pomocą publiczną a 80 mln wpakowane w stocznie w innym kraju taką pomocą już jest. Może wreszcie zakażą wprowadzania przepisów zabraniających używania środków, których ofiarą jest 10 osób a dopuszczających środki powodujące ofiary liczone w dziesiątkach tysięcy. Tak jak Goci byli barbarzyńskim zdrowym powiewem w zidiociałym i ciotowatym cesarstwie rzymskim, tak może teraz Muslim będzie współczesnym Gotem dla Europy.

Szuan 

Wysłany: 2010-11-25, 22:05   

tylko jak spojrzeć na kraje muzułmańskie to raczej nie są to kraje kwitnących zdrowych gospodarek ;-)

Jarek z Bośni 

Wysłany: 2010-11-25, 22:25   

Europejskie już dawno nie są ani zdrowe i nie kwitną a raczej więdną vide Grecja, Irlandia Portugalia.

Szuan 

Wysłany: 2010-11-25, 22:58   

bez przesady, spadki koniunkturalne, uważasz że Pakistan, Egipt, Indonezja, Maroko są tygrysami ekonomicznymi?

Odpowiedz do tematu